Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

ORAVA CHALLENGE

Orava Challenge - Oravská výzva - je projekt, ktorý uzrel svetlo sveta vďaka tímu nadšencov, milovníkov psov a prírody, ktorí sa rozhodli spojiť dva svety. Svet profesionálneho mushingu so všetkým, čo k tomu patrí a svet "mestských" psíčkarov, majiteľov jedného, dvoch domácich miláčikov.

V letnej sezóne - Summer Orava Challenge - organizujeme prednášky významných predstaviteľov mushingu. Pretekárov, ktorí sa delia o svoje skúsenosti v starostlivosti o psy, kŕmení, tréningu... Cestovateľov, ktorí porozprávajú svoje zážitky z krajín, kam sa väčšina z nás nikdy nedostane. Výrobcov a predajcov musherských potrieb, ktorí vysvetlia čo a ako funguje a prečo to tak musí byť, poradia s výberom výbavy pre človeka aj psa. A popri tomto všetkom stíhame aj súťažiť - canicross, dogtrekking, časom možno pridáme aj ďalšie kategórie. Všetko v letnom mini vydaní, aby si to mohol skúsiť každý (a nabral tak odvahu skúsiť si aj naozajstné preteky na jeseň alebo v zime). 

V zimnej sezóne - Winter Orava Challenge - organizujeme preteky psích záprahov, zatiaľ len na na stredné a dlhé trate vzhľadom na možnosti okolitého terénu. A popri tom zimný dogtrekking, naozaj "extrémny šport" v tejto podobe. Oravská príroda je nádherná, ale aj náročná a zradná, ako nám ukázala hneď počas prvého ročníku a zasypala nás 2 metrami snehu a zaviala poriadnym severákom Challenge ako má byť :o)

A na záver - Orava Challenge Team vám ponúka možnosť zažiť naozajstný mushing aj na vlastnej koži - vyskúšajte si jazdu so psím záprahom aj vy. Viac v ponuke Sleddog Team Biela Farma :o)

 

TOPlist